Getinge Sverige AB

Telefon: Fax:

010-335 30 00   010-335 63 88

E-post:

info@getinge.com

Besöksadress:

Ekebergsvägen 26,
305 75 Getinge

Postadress:

Getinge Sverige AB
Box 69
305 05 GETINGE

Norrlandskontoret

Region Norr – Västernorrlands län, Jämtlands, Västerbottens och Norrbottens län
Hälso- och sjukvård

Säljare
Stefan Olofsson
Tel: 070-3776529
E-post: stefan.olofsson@getinge.com

Serviceledare
Niklas Larsson
Tel: 070 364 41 56
E-post: niklas.s.larsson@getinge.com

Servicesupport
Ronny Olofsson
Tel: 010- 335 33 80
E-post: ronny.olofsson@getinge.com

Region Mitt

Dalarnas län (Kopparbergs län), Örebro län, Västmanlands län, Ötergötlands län och Gävleborgs län
Hälso- och sjukvård

Säljare
Helena Lund
Tel: 010- 335 31 04
E-post: helena.lund@getinge.com

Stockholmskontoret

Stockholms län, Södermanlands län, Uppsala län (Uppland) och Gotlands län
Hälso- och sjukvård

Säljare / Produktchef Endoskopi - förbrukningsvaror
Klas Rudbäck
Tel: 010- 335 31 10
E-post: klas.rudback@getinge.com

Säljare
Robert Kern
Tel: 010- 335 31 03
E-post: robert.kern@getinge.com

Serviceledare
Anders Tharén Larsson
Tel: 010- 335 33 33
E-post: anders.tharen-larsson@getinge.com

Göteborgskontoret

Västra Götaland, Hallands och Värmlands län
Hälso- och sjukvård

Säljare
Karin Gerdin
Tel: 010- 335 31 02
E-post: karin.gerdin@getinge.com

Serviceledare
Anders Rendell
Tel: 010- 335 33 20
E-post: anders.rendell@getinge.com

Malmökontoret

Kalmar län (+Öland), Blekinge län, Kronobergs län (Småland), Skåne Län (Kristianstads län) samt Malmöhus län
Hälso- och sjukvård

Säljare
Anders Pedersen
Tel: 010- 335 31 01
E-post: anders.pedersen@getinge.com

Serviceledare
Stefan Ljungkvist
Tel: 010- 335 33 00
E-post: stefan.ljungkvist@getinge.com

Life Science – Desinfektion - Hela Sverige

Säljare - Desinfektion
Marie Kyrk
Tel: 010- 335 31 21
E-post: marie.kyrk@getinge.com

Life Science – Autoklaver - Hela Sverige

Säljare
Göran Strandberg
Tel: 010- 335 31 20
E-post: goran.strandberg@getinge.com

Getingekontoret

Försäljningschef sjukhus
Fredrik Tegberg
Tel: 010- 335 31 30
E-post: fredrik.tegberg@getinge.com

Produktchef Sterilisation / förbrukningsvaror
Ann Lejon
Tel: 010- 335 31 13
E-post: ann.lejon@getinge.com

Produktchef Desinfektion / förbrukningsvaror
Åsa Nilsson
Tel: 010- 335 59 05
E-post: asa.nilsson@getinge.com

Produktchef T-DOC
Henrik Fridell
Tel: 010- 335 32 01
E-post: henrik.fridell@getinge.com

Servicechef
Stefan Hansen
Tel: 010- 335 32 00
E-post: stefan.hansen@getinge.com

Reservdelsansvarig
Sigge Bernhardt
Tel: 010- 335 32 04
E-post: sigge.bernhardt@getinge.com

Support validering
Magnus Gulin
Tel: 010- 335 32 08
E-post: magnus.gulin@getinge.com

Valideringsplanerare
Björn Asking
Tel: 010- 335 32 11
E-post: bjorn.asking@getinge.com

T-DOC Support
Tel: 010- 335 30 00
E-post: support@t-doc.com

Marknadsassistent
Eivor Linde
010-335 31 50
E-post: eivor.linde@getinge.com

General Manager Sales
Johan Mälsjö
Tel: 010- 335 73 89
E-post: johan.malsjo@getinge.com

Kundtjänst/innesäljare - Sjukhus

Gruppledare kundtjänst:
Ulrika Sjöholm
Tel: 010- 335 31 52
E-post: ulrika.sjoholm@getinge.com

Distrikt Norr & Väst:
Elisabeth Larsson
Tel: 010- 335 02 08
E-post: elisabeth.larsson@getinge.com

Distrikt Öst:
Carl-Johan Wickström
Tel: 010-335 31 53
E-post: carl-johan.wickstrom@getinge.com

Distrikt Syd:
Jonas Sjöberg
Tel: 010-335 31 54
E-post: jonas.sjoberg@getinge.com

Life Science Desinfektion:
Carl-Johan Wickström
Tel: 010- 335 31 53
E-post: carl-johan.wickstrom@getinge.com

Life Science Sterilisation:
Eivor Linde
Tel: 010- 335 31 50
E-post: eivor.linde@getinge.com